Екс-глава альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлос Гон вийшов з в'язниці

Японський суд випустив Карлоса Гона під заставу в 8.9 мільйонів доларів США.

Колишній глава ради директорів і гендиректор альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлос Гон вийшов на свободу після 108 днів ув'язнення, які він провів у японській в'язниці за звинуваченням в порушенні фінансового законодавства Японії. За умовою угоди з судом він не може виїжджати за межі Японії, спілкуватися з людьми, що мають відношення до Nissan, і повинен перебувати під відеонаблюденіем.Также з дозволу суду йому можуть дозволити іноді відвідувати засідання ради директорів Nissan, членом якого він поки ще залишається.

Гон як і раніше стверджує, що всі звинувачення проти нього безпідставні і необґрунтовані і розраховує на «справедливий суд». Раніше він двічі звертався з проханням про звільнення під заставу, але обидва рази суд Токіо відхиляв прохання, вважаючи, що він може знищити важливі докази або бігти за кордон. Домогтися звільнення вдалося новій групі захисту на чолі з японським адвокатом Дзюн'їтіро Хіронака на прізвисько «Бритва», який має репутацію переможця в складних справах.

Прокуратура Токіо затримала Гона в листопаді минулого року, після того як компанія Nissan передала дані про те, що він тривалий час занижував розмір своїх премій в звітах для Токійської фондової біржі і використовував активи компанії в особистих цілях. Відразу за цим послідувало звільнення з посад Nissan і Mitsubishi. За словами Гона, «інші керівники» Nissan змусили його покинути свій пост. Гон вважає, що звинувачення в фінансовому проступок були зроблені з метою позбутися від нього, оскільки їх турбувало те, що Renault і він можуть отримати повний контроль над японськими партнерами в рамках плану інтеграції альянсу.

В кінці січня цього його звільнили з посади голови і головного виконавчого директора Renault. Новим президентом компанії став колишній глава Michelin Жан-Домінік Сенар, а виконавчим директором компанії обраний Тьєррі Боллоре, який вже обіймав цю посаду з приставкою в.о.

Джерело: Euronews

Related