Daimler представив два нових електричних вантажівки під брендом Freightliner

Входить до складу концерну Daimler американська фірма Freightliner представила два електричних вантажівки – великотоннажний eCascadia і середньотоннажний eM2 106. Серійне виробництво новинок почнеться в 2021 році, а вже в цьому році 30 електричних вантажівок обох моделей пройдуть випробування в Північній Америці.

Великотоннажний електричний тягач Freightliner eCascadia побудований на базі серійного важкого далекобійної вантажівки Cascadia. За американською класифікацією він відноситься до «восьмого класу» і оснащується дизельним двигуном. У Freightliner eCascadia його місце займе 730-сильний електричний мотор. Автономність тягача буде забезпечувати чотиритонний акумуляторний блок ємністю 550 кВт · год. Для порівняння, електрокар Tesla Model S P100D оснащується батареєю меншою в 5.5 раз. Заявлений запас ходу вантажівки на одному заряді акумулятора – 400 км. Час заряду акумулятора до 80% ємності від найпотужнішого зарядного пристрою – не менше півтори години.

Другий вантажівка – Freightliner eM2 106 – призначений для місцевих вантажоперевезень. Він укомплектований 480-сильним електромотором і батареєю на 325 кВт · год. Запас ходу «одиночники» становить 370 км. Відновити заряд батареї на 80% від найпотужнішого зарядного пристрою можна приблизно за годину.

Крім того, компанія Daimler Trucks, що випускає вантажні автомобілі під маркою Mercedes-Benz, оголосила про створення підрозділу E-Mobility Group, яке буде відповідати за розробку та впровадження електричних вантажівок. Головою підрозділу стане Геза Раймельт до останнього часу очолювала відділ силових агрегатів в «легковому» відділенні Mercedes-Benz. Під її керівництво перейдуть відділи займалися «електричним» напрямом в підрозділах Freightliner в Портленді (США), Mercedes Trucks в Штуттгарті (Німеччина) і Fuso в Кавасакі (Японія).

Джерело: Motor

Related