ClearMotion зробить масової «обтічний» нерівності підвіску

Американська фірма ClearMotion розробила активну підвіску для автомобілів, що дозволяє зберігати положення кузова незалежно від якості і рельєфу дорожнього покриття. У 2019 система з'явиться на дрібносерійних автомобілях, а в 2020-м – на серійних моделях п'яти великих автоконцернів.

Розроблена американцями електроннокеровані система гранично проста і дозволяє зберегти штатні пружні елементи і стабілізатори автомобіля. Все, що змінили інженери ClearMotion, це встановили на корпус звичайного телескопічного амортизатора додатковий модуль Activalve, який включає електрогідравлічний клапан і насос, і в потрібний момент «піджимає» або «висуває» ту чи іншу колесо в залежності від рельєфу дорожнього полотна. Вся інформація «про дорогу» обробляється і зберігається в хмарному сховище з прив'язкою до навігаційній карті і використовується системою при повторних поїздках.

Випробування підвіски ClearMotion почалися два роки тому. Прототип системи встановили на серійний седан BMW 5 Series. На демонстраційному ролику помітно, що в порівнянні з базовим автомобілем, коливання кузова експериментального седана в рази менше.

У своїй розробці ClearMotion використовувала керуючі алгоритми фірми Bose, яка зазнала власний варіант електромагнітної підвіски в 1995 році. Нею був укомплектований прототип на базі седана Lexus LS 400. Компанія, відома як виробник акустичних систем, почала розробку підвіски ще в 1980 році. У ній колесам «допомагали» потужні лінійні електродвигуни.

Створити власний варіанти «розумних» підвісок намагалися і інші. Так з 2013 року концерн Daimler встановлює на седани і купе S-Class систему під назвою Magic Body Control. Для її роботи потрібно потужний гидронасос, оскільки гідроциліндри, пов'язані з гідроакумуляторами, змінюють положення верхньої опори амортизатора. До того ж, для управління підвіскою використовується інформація з камери, яка просто «сліпне» в темряві, та й сама система збивається на часто йдуть нерівностях.

Джерело: Motor

Related