Британці створили «розумний» пішохідний перехід

Британська фірма Umbrellium створила проект пішохідного переходу майбутнього – Starling Crossing. 22-метрова ділянка вулиці, здатний бачити пішоходів і залучати до них увагу водіїв світиться графікою, був споруджений в Лондоні.

Ініціаторами проекту стали страхова компанія Direct Line і рекламне агентство Saatchi & Saatchi. Його повна назва – STigmergic Adaptive Responsive LearnING Crossing (стігмергіческій адаптивний відгукується навчається перехід).

Як матеріал для створення експериментальної ділянки був використаний високоміцний пластик з вбудованими в нього шістьма сотнями світлодіодів. Добре помітні навіть при сонячному світлі, вони дозволяють комп'ютеру виводити на поверхню дороги величезна кількість символів різних кольорів.

Контролюючи сотні параметрів одночасно, система швидше, ніж за соту частку секунди реагує на появу пішоходів, велосипедистів та інших учасників дорожнього руху. Розпізнаючи їх, комп'ютер аналізує координати, швидкість і напрямок руху кожного об'єкта і автоматично вибудовує подальші можливі траєкторії.

Реакція дороги на пішоходів може бути різною і залежить від їх кількості і деяких інших чинників. Коли пішоходів мало, зебра може висвітлюватися тільки тоді, коли людина виявиться безпосередньо біля краю проїзної частини. Зовсім інший буде реакція, якщо система знає, що кількість пішоходів, наприклад, після закінчення сеансу в кінотеатрі може бути великим. В цьому випадку вона може значно розширити межі пішохідного переходу і висвітлити його заздалегідь. Виявивши вибіг на дорогу дитини, комп'ютер за допомогою яскравих міток створить навколо нього зону безпеки. Світлові сигнали на поверхні дороги з'являються і в тому випадку, коли пішохід виявляється в сліпій зоні у водія або переходить дорогу, втупившись у екран мобільного телефону.

Взявши за основу біологічний термін «стігмергія» (механізм спонтанного непрямого взаємодії між індивідами), розробники створили систему, відгукуються на самоорганізацію пішоходів і транспорту і реагує на зміну ситуації. Система Starling Crossing дивиться, які шаблони знаків і в яких місцях призводять до найбільш безпечного перетину проїжджої частини пішоходами і виводить їх на поверхню дороги, навіть якщо це діагональ.

Подальша доля розробки поки не відома, як і сума, витрачена на створення 22-метрового експериментальної ділянки, над яким автори працювали протягом дев'яти місяців.

Джерело: Drive

Related