Британські вчені назвали водіїв електромобілів щасливішими

Британські вчені визначили залежність стану водія від типу силової установки автомобіля. Як з'ясувалося, водії електрокарів відчувають себе більш спокійними і щасливими, ніж їх колеги, керівники автомобілями з ДВС.

Дослідження проводилося співробітниками найстарішого навчального закладу Великобританії – університету Йорка. В якості замовника виступила британська компанія London Electric Vehicle Company (LEVC), що належить китайському автоконцерну Geely. Нещодавно LEVC почала випускати електричні кеби, які повинні будуть замінити дизельні таксі. У компанії вирішили дізнатися, як до заміни поставляться лондонські таксисти і яким чином вона відіб'ється на їх самопочутті.

В якості експериментального зразка використовували чорний кеб LEVC TX з гібридною силовою установкою з запасом ходу на електротязі 129 км. Від станції швидкої зарядки акумуляторних батарей автомобіля можна протягом 45 хвилин зарядити ще на 80 км шляху, а від станції постійного струму – за 25 хвилин. Це дозволяє таксистам обходитися без ДВС і використовувати його тільки для поїздок на великі відстані. Опонентом виступив дизельний кеб LTC TX4 (дані про силову установку автомобіля дослідники не вказали).

Під час експерименту мозкова активність чотирьох лондонських таксистів фіксувалася за допомогою спеціальної шапочки з десятками електродів, що дозволяла записувати електроенцефалограму мозку водія під час руху. Так само, контролювалася частота серцевих скорочень. Як з'ясувалося, завдяки зниженню рівня шуму в салоні (у електрокара на 5 дБ нижче), водій спокійніше, але при цьому більш сконцентрований на водінні, особливого на світлофорах. Також у водіїв електрокарів було відзначено зниження частоти серцевих скорочень. Самі ж вони відзначили «більше почуття щастя», яке було зарахованого дослідниками до достоїнств електричних моделей.

Джерело: Motoring Research

Related