BMW опублікувала план електрифікації модельного ряду

До 2025 року BMW виведе на ринок 25 електрифікованих моделей: 12 електромобілів і 13 гібридів. Першим буде оновлений спорткар BMW i8.

Крім того, в 2018 році компанія планує вивести на ринок повністю електричну версію хетчбека Mini і один гібрид. Але найпродуктивнішим буде 2020 рік. Тоді почнеться випуск моделей, оснащених електричними силовими установками п'ятого покоління, які компанія планує до того часу підготувати до виробництва. Електротехнології BMW п'ятого покоління мають на увазі модульні принципи конструювання. Так, електродвигун, редуктор і керуюча електроніка будуть об'єднані в один блок, силові агрегати уніфіковані, а у двигунів з'явиться кілька градацій потужності. Для повністю електричних версій моделей будуть використовуватися двигуни потужністю 136, 258, 340 і 408 к.с., для гібридів – до 204 к.с.

уніфікує і тягові батареї. Моделі з індексом 30-і запасом ходу до 450 км будуть оснащуватися акумуляторами ємністю 60 кВт ∙ год, з індексом 40е і запасом ходу до 550 км – 90 кВт ∙ год, топові моделі з індексом 50e і пробігом до 700 км – 120 кВт ∙ год. Крім того, акумулятори будуть відрізнятися по форм-фактору: в кросоверів будуть використовуватися «високі», в інших моделях легкових автомобілів – «низькі».

уніфікації піддадуться і платформи для електромобілів. При чому використовуватися вони будуть для передньо-, задньо-і повнопривідних серійних електрокарів. Топові і потужні моделі зможуть мати до трьох електромоторів. У компанії говорять, що найпотужніші електрокари зможуть прискорюватися до 100 км / год менш ніж за 3.0 с.

Першим нові технології отримає електричний кросовер BMW X3, а також модель під умовним позначенням iNext, побудована на базі концепту i Vision Dynamics. Для позначення електрифікованих моделей автовиробник зареєстрував ряд індексів: електричні кросовери отримають індекси iX1 – iX9, інші легкові моделі будуть позначатися індексами від i1 до i9.

Електрифікація торкнеться і дочірніх брендів концерну. Про створення собственнное електромобіля вже заявили в компанії Rolls-Royce. У той же час будувати гібриди британці не планують. На відміну від Rolls-Royce підрозділ BMW M вже готує власну гібридну технологію для «заряджених» моделей і поки не планує відмовлятися від ДВС.

Джерело: Autoreview

Related