Блиск лакофарбового покриття автомобіля і технології полірування

продовжуєте йому життя. Технологія полірування автомобіля включає в себе кілька етапів.

Етапи полірування лакофарбового покриття

Перший етап. Необхідно оцінити стан кузова і рівень пошкодження лакофарбового покриття. Після цього правильно вибирається полірувальна паста і жорсткість кіл. Кожна паста має свій номер, якому відповідає певний номер кола. Як правило, для видалення подряпин використовується абразивна паста.

На другому етапі відбувається безпосередньо шліфування під полірування. Для цього в мильній воді на десять хвилин замочується шліфувальний папір. Далі, короткими рухами, проводиться сама шліфування. Короткі руху дозволяють не допустити появу нових подряпин.

На замітку

Поверхня шліфується до тих пір, поки не буде готова до полірування. Шліфувальний папір має бути достатньо тонка. Це дозволяє прибрати всі патьоки і дрібні подряпини. Після чого змивається залишився після шліфування матеріал звичайною водою.

Технологія полірування автомобіля повинна дотримуватися на всіх етапах. Далі, відбувається безпосередньо сама полірування. Полірована поверхня повинна бути досить сухий. Після чого вона змочується водою і обезжиривается антисилікону. Знежирення є необхідною процедурою, так як полірувальна паста для максимального ефекту повинна лягати на очищену поверхню.

Щоб і пішли сліди шліфування лакофарбове покриття заблищало, слід застосовувати пасту середньої зернистості. Необхідно також змочувати полірованого поверхню і полірувальний круг. Як правило, паста наноситься на поверхню кузова, а не на коло. Щоб уникнути появи розлучень, рекомендується тримати полірувальний круг паралельно полірованої поверхні.

Спочатку на малих обертах проводиться обробка грубої пастою, і поступово відбувається перехід на більш тонкі. При переході слід ретельно очищати полірованого поверхню. Це дозволить запобігти появі нових подряпин. Також слід стежити за нагріванням поверхні і періодично давати їй остигати.

"

На наступному етапі слід надати полірованому кузову блиск. Для цього застосовуються пасти, що не містять абразив. Для цих паст існують певні номери полірувальних кіл. Паста наноситься невеликим шаром безпосередньо на круг. При проходженні кожного шару поверхню витирається сухою серветкою.

Щоб отримати ідеальну поверхню, слід дотримуватися технологію полірування автомобіля на всіх етапах. Найменше порушення послідовності може звести нанівець весь технологічний процес (і далі піде полірування автомобіля своїми руками по другому колу). Важливо правильно поєднувати номера полірувальних паст і кіл, так як від цього буде залежати якість виконуваних робіт.

Різновиди полірування

Під поліруванням кузова в широкому сенсі мається на увазі наведення глянцю. Однак поліролі бувають різними, причому виконують вони не завжди свої прямі завдання. Щоб досягати потрібного результату, необхідно розуміти, як діє той чи інший поліроль.

Все полірувальні матеріали можна розділити за призначенням на наступні види:

  • абразивні пасти;
  • неабразивні полірувальні пасти;
  • оптичні поліролі;
  • захисні поліролі.

Розберемо всі перераховані матеріали по порядку. Почнемо з абразивних паст. Ці пасти містять різні види абразиву, які відрізняються розміром і твердістю. Чим твердіше частки і більше їх розмір, тим грубіше обробка.

Великі частинки залишають на лакофарбовому покритті глибокі подряпини. Оскільки таких частинок в пасті величезна кількість, обробка нею призводить до видалення частини матеріалу. Крупноабразівние пасти використовують для того, щоб зняти частину лакофарбового покриття і, таким чином, прибрати існуючу подряпину.

"

Однак замість однієї глибокої подряпини після обробки крупноабразінимі пастами ми маємо безліч дрібних. Щоб їх прибрати, необхідно перейти на більш тонку обробку. Для цієї мети існують пасти з меншим розміром абразивних частинок.

мелкоабразівной пасти в свою чергу теж залишають подряпини, але їх глибина менше. Перехід на пасту з ще меншим зерном абразиву зробить поверхню менш шорсткою. Далі можна буде працювати неабразівним пастами, які вже не дряпають фарбу, а тільки видаляють матеріал на молекулярному рівні.

З моменту обробки поверхні неабразівним пастами починається власне полірування. Попередні операції ставилися до шліфування. Пасти, що не містять абразиву, наводять блиск, проте обробка ними триває довше, ніж абразивами.

Оптичні поліролі з впливають на ЛКП автомобіля механічно. Вони просто утворюють прозору плівку, заповнюючи собою всі дрібні подряпини, створюючи тим самим ефект відполірованого кузова. Їх не потрібно довго втирати в поверхню – досить просто нанести.

На замітку

Ефект оптичної полірування зменшується з кожним миттям автомобіля. Даний тип засобів відноситься до косметичних. Нерідко оптичні поліролі застосовують на етапі передпродажної підготовки автомобілів з пробігом.

Захисні поліролі так само, як і оптичні, не містять абразивних часток і взагалі, по суті, не володіють механічними полірувальними властивостями. Дані склади збільшують глянець і забезпечують брудовідштовхуючий ефект за рахунок вмісту воску або спеціальних наночасток.

Обробка кузова захисними полиролями дозволяє довше зберегти ЛКП. Вони одночасно виступають УФ-фільтрами, оберігаючи фарбу від вигорання. Природний абразив не так шкодить обробленого кузову, а бруд не прилипає і легко змивається водою.

На замітку

Якщо з самого початку регулярно користуватися захисними полиролями, то заводський глянець протримається на кузові в кілька разів довше. Однак від глибоких подряпин захисний поліроль не рятує.

Багато автовласників, особливо з невеликим досвідом, цікавляться: чи можна заполірувати подряпину одним тільки безабразивних полиролем? Теоретично так, втім, якщо довго терти однієї лише ганчіркою, то можна взагалі протерти кузов наскрізь. Але, так як ми хочемо витратити на полірування мінімум часу, то повинні використовувати спочатку абразив, а потім вже позбутися шорсткості фінішним полиролем.

Цікаві відео: полірувальні пасти 3М

Методи відновлення ЛКП

Related