Безпілотні автомобілі Waymo проходять випробування без водіїв

Waymo, дочірня компанія Google, що займається проектом безпілотного транспорту, вивела свої автономні мінівени Chrysler Pacifica Hybrid на вулиці Фінікса. Безпілотники проходять випробування без водіїв.

Після більш ніж восьми років робіт Waymo початку випробування автономних автомобілів на вулицях столиці штату Арізона, Фінікса. Автомобілі тестуються без водіїв. Протягом декількох місяців усі бажаючі зможуть безкоштовно покататися на автономному мінівені. Під час пробних поїздок на задньому сидінні автомобіля буде сидіти співробітник компанії з резервними органами управління.

В компанії кажуть, що їх автономні автомобілі найбезпечніші, але за дев'ять місяців поточного року, з січня по вересень, Chrysler Pacifica Hybrid стали учасниками трьох несерйозних ДТП. У всіх трьох випадках винуватцем була людина, в тому числі і водій, який взяв на себе управління безпілотником. За ті ж дев'ять місяців автономні електрокари Chevrolet Bolt стали учасниками тринадцяти аварій. У всіх випадках з вини людини. Найгіршими наслідками цих зіткнень стали пошкодження датчиків і бамперів.

На вулиці автономні Chrysler Pacifica Hybrid виїхали навесні поточного року. Як і зараз, випробувати їх могли всі бажаючі, але під час перевезення пасажирів за кермом був водій. Всі ці місяці системи допрацьовувалися, і тепер настав час «випустити» Chrysler Pacifica Hybrid на дороги громадського користування без водія. Незабаром після випробувань Waymo спільно з фірмою Lyft запустить безпілотні таксі. Вперше сліпа людина поодинці проїхався на прототипі Waymo в 2015 році.

Джерело: Drive

Related