Автономні автомобілі Hyundai наділять «людської» інтуїцією

Автономні автомобілі Hyundai зможуть зрівнятися з людиною. Технологія американського стартапу Perseptive Automata дозволить їм передбачати поведінку пішоходів, велосипедистів та інших учасників руху за допомогою «інтуїції».

Компанія Hyundai Motor планує інвестувати в американський стартап Perseptive Automata, який розробляє програмне забезпечення з «людської» інтуїцією, яким будуть оснащуватися автономні автомобілі бренду . Збройні цією технологією безпілотники зможуть швидко робити складні «умовиводи» на основі поведінкових факторів людей і здійснювати ті чи інші маневри (знижувати швидкість перед пішохідним переходом, повністю зупинятися, прискорюватися і т.д.), інтуїтивно уникаючи аварійних ситуацій.

У своїй розробці співробітники Perseptive Automata спроектували інформацію про взаємодію автомобілів і людей на автономні автомобілі. Це дозволить їм оперативно реагувати на зміну дорожньої ситуації. Наприклад, зупинятися, помітивши пішохода, який готується переходити дорогу. Як стверджують розробники, в ситуації, коли пішохід, який помітив безпілотник, зупинився і вирішив перечекати, автомобіль з «людської інтуїції» проаналізує його поведінку і вирішить, продовжити рух чи ні. Тоді як беспілостнік без такої технології зупиниться і буде чекати, навіть якщо пішохід передумає і не перейде дорогу.

«Одна з найсерйозніших перешкод, з якою стикаються автономні автомобілі, – це нездатність передбачити поведінку пішоходів та інших учасників дорожнього руху, з чим в більшості випадків успішно справляються водії. Perseptive Automata надає індустрії штучного інтелекту інструменти для розробки автономних транспортних засобів, які будуть здатні інтуїтивно передбачати розвиток ситуації так, як це роблять люди, і запобігати виникненню аварійних ситуацій », – сказав віце-президент підрозділу Hyundai CRADLE Джон Су.

Джерело: Hyundai

Related