Автомобілі Ford з автопілотом почали розвозити піцу

Компанії Ford, Domino's Pizza і Postmates запустили спільний комерційний проект доставки піци і посилок жителям Майамі. Там же в Майамі Ford відкриє перший термінал для автономних автомобілів, що поєднує функції диспетчерської і станції техобслуговування. Паралельно на вулицях міста будуть тестуватися автономні автомобілі з штучним інтелектом від Argo AI.

Запускаючи проект в Майамі, Ford і адміністрація округу мають намір вирішити проблему завантаженості міських вулиць. Відповідно до недавнього дослідження Inrix Global Traffic, Майамі – десяте місто в світі за рівнем завантаженості доріг і п'яте місто США за рівнем пробок. За даними дослідників, автомобілісти Майамі проводять в пробках в середньому 64 години на рік (10% всього часу за кермом).

На початковому етапі проекту безпілотники будуть використовуватися для доставки вантажів. В ході проекту експерти Ford планують визначити оптимальну процедуру завантаження і вилучення товару, а також визначити переваги використання сервісу для клієнтів. Отриманий досвід буде використаний Ford при створенні нового автономного автомобіля, який компанія планує випустити в 2021 році.

В рамках проекту Ford створить перший термінал з технічного обслуговування і очищення автономних автомобілів. У майбутньому до ремонту і обслуговування безпілотників компанія планує залучити місцевих дилерів. У Ford вважають, що співпраця між терміналами для безпілотників і дилерськими центрами є необхідною умовою для ефективної організації роботи великих автопарків безпілотників.

Паралельно будуть вестися роботи над технологією автономного водіння. В цьому напрямку Ford співпрацює в Argo AI. Автомобілі зі штучним інтелектом від Argo вже тестуються на вулицях Маямі, беручи участь в створенні дорожньої карти. Набутий в ході тестів досвід дозволить їм успішно пересуватися по місту.

Пілотний проект з доставки піци в партнерстві з Domino's Pizza вже запущений. До того ж, з початку березня жителі Майамі можуть замовляти доставку товарів і посилок безпілотниками Ford через сервіс Postmates.

Джерело: Ford

Related