Автомобілі Ford будуть попереджати водіїв про виїзд на «зустрічку»

Ford представив систему попередження про випадковий виїзді на смугу зустрічного руху Wrong Way Alert. Першими нову систему активної безпеки отримає Ford Focus четвертого покоління, продажі якого стартують в кінці літа.

В основі системи Wrong Way Alert лежить технологія розпізнавання дорожніх знаків. Крім цього використовуються дані бортового навігатора і відеокамери, встановленої під лобовим склом і спрямованої по ходу руху автомобіля. Якщо водій проїжджає між двома знаками «проїзд заборонено», встановленими на під'їзній дорозі до автомагістралі, система видає звуковий сигнал і виводить на приладову панель зображення забороняє проїзд знака, а також текстове повідомлення з пропозицією перевірити правильність напрямку руху.

Тестування системи пройшло на випробувальному полігоні в бельгійському Ломмелі. Щоб повірити коректність її роботи на дорогах, на під'їздах до траси встановили знаки «проїзд заборонено». Віртуальна частина тестування дозволила перевірити роботу нової системи на розв'язках різної конфігурації. Для цього камеру встановили перед монітором комп'ютера, на екран якого виводилися зображення віртуальних доріг, створених із застосуванням реальних даних GPS.

Ford Focus четвертого покоління дебютував на спеціальному заході виробника в Німеччині. Зі зміною поколінь хетчбек змінився зовні і отримав оновлену моторну гамму. Крім того, модель буде вперше доступна у версіях Active і Vignale. Крім Wrong Way Alert новий Focus отримав 180-градусну камеру заднього виду, що дозволяє безпечно виїжджати заднім ходом з паркувального місця або під'їзної дороги до будинку або гаражу.

Джерело: Ford

Related