Австралія залишилася без масового автопрому

Седан Holden Commodore в версії SSV Redline став останнім автомобілем, що зійшов сьогодні, 20 жовтня 2017 року, з конвеєра GM Holden в містечку Елізабет в Південній Австралії. На цьому завершилося існування масового автопрому в країні.

Найпершим автомобілем, що зійшов з конвеєра австралійського підрозділу General Motors в 1948 році, була модель з заводським кодом 48-215. За 69 років тут зібрали понад 7.6 млн. Автомобілів. Останні чотири з них з порядковими номерами 7687672-7687675 залишаться в музеї підприємства.

«Пристрасть і відданість команді тут не мають собі рівних, для мене було великою честю працювати разом з ними. В останні роки виробництва ми будували категорично найякісніші автомобілі, які коли-небудь виходили з цього заводу, і наш останній автомобіль був нашим найкращим. Разом ми останнім часом домоглися ряду премій за продуктивність і якість, роблячи це протягом періоду закриття, що свідчить про навички, професіоналізм і самовідданість команди », – сказав виконавчий директор Holden Річард Філліпс.

Але сама компанія Holden продовжить продавати автомобілі, що імпортуються концерну через власну дилерську мережу, яка налічує 200 відділень. У них, як і раніше будуть працювати 6000 Співробітників. Ще близько 1000 – в Мельбурні і в офісах національних зон. У складі концерну залишаться студія дизайну, знаменитий випробувальний полігон Lang Lang під Мельбурн і науково-дослідний центр. Ці підрозділи візьмуть на себе адаптацію автомобілів концерну до умов місцевого ринку.

Незважаючи на те, що покупець уже знайдений, завод в Аделаїді продовжить випускати запчастини до автомобілів Holden. Надалі він перетвориться в комплекс бізнес-і торгово-розважальних центрів. Раніше в Австралії зупинилися заводи Ford і Toyota. У країні залишилося кілька десятків дрібносерійних виробників і підприємства, що випускають автобуси і вантажівки.

Джерело: GM

Related