Audi відмовиться від двигунів V10 і W12

Audi планує скоротити використання бензинових і дизельних моторів. Першими двигунами, від яких відмовиться німецький автовиробник, стануть V10 і W12.

Починаючи з 2018 року, німецький автовиробник планує випускати по одному новому електрокару в рік. Всі вони будуть побудовані на новій модульній платформі для електромобілів, розробленої спільно з Porsche. Паралельно в компанії планує на 40% скоротити сімейство двигунів внутрішнього згоряння і першими «жертвами» електрифікації, цілком ймовірно, стануть найбільш великі мотори – V10 і W12. Про це виданню Automotive News розповів член ради директорів Audi Петер Мертенс.

На даний момент такі двигуни встановлюються тільки на двох моделях компанії – суперкарі Audi R8 і флагмані Audi A8. Так, мотором V10 оснащуються родстери і купе R8, а двигуном W12, починаючи з 2001 року, комплектують седан Audi A8. На думку члена ради директорів Audi Петера Мертенса, їх подальше використання заради двох моделей недоцільно. Що стосується восьмициліндрових двигунів, то їх «скорочення» торкнеться наполовину – з лінійки зникнуть дизельні варіанти. Мертенс вважає, що в світі ще досить автомобілістів, які готові купувати моделі з двигунами V8 і Audi цінує їх.

Related