Audi слідом за BMW відмовиться від 12-циліндровим двигуном

Audi відмовиться від використання 12-циліндровим мотором. Поточний седан Audi A8 стане останньою моделлю марки з таким агрегатом.

Про це представникам преси розповів глава відділу розробок Audi Пітер Мартенс на Женевському автосалоні. У той же час в середині поточного року очікується поява поки ще не представленої модифікації Audi A8 70 TFSI з найсучаснішою версією двигуна W12.

Подібна заява в лютому поточного року опублікував портал BMW Blog. Повідомлялося, що 12-циліндровий мотор зникне з гами виробника приблизно через рік, після планового рестайлінгу BMW M760Li – єдиної моделі компанії з таким мотором.

12-циліндровий двигун BMW N74

Причиною відмови виробники називають складність адаптації 12-циліндровим мотором до діючим екологічним нормам, а також невисокий попит на топ-версії, що не дозволяє окупити матеріальні витрати на модернізацію. У той же час сучасні турбомотори V8 практично не поступаються 12-циліндровим по характеристикам. Вони легше, дешевше і встановлюються на багато моделей, що дозволяє окупити витрати на адаптацію до нової більш жорсткої процедури випробування транспортних засобів WLTP.

Двигун Audi W12

Але повністю прощатися з 12-циліндровими агрегатами поки рано. Як мінімум десять років їх буде використовувати для своїх Rolls-Royce концерн BMW. Влітку 2017 року був представлений новий Phantom, а в цьому році вийде кросовер Cullinan з двигуном V12. Є ще й молодші моделі – Ghost, Wraith і Dawn.

Не поспішає відмовлятися від моторів W12 і належить концерну Volkswagen марка Bentley. На даний момент ними оснащуються Flying Spur і Bentayga, а восени минулого року було представлено нове купе Continental GT.

Як надійде з 12-циліндровими агрегатами концерн Daimler, поки не відомо. На даний момент такі мотори встановлюються на Mercedes S-Class (включаючи Maybach) і родстери SL.

Джерело: Car and Driver

Related