Audi почне випуск синтетичного дизельного палива

Audi планує випускати синтетичне дизельне паливо з відновлювальних джерел енергії, води і CO2. Експериментальний завод з річним обсягом 400 тисяч літрів постоять в Швейцарії. Перша партія палива «e-diesel» з'явиться вже в 2018 році.

Audi продовжує дослідження в області синтетичних палив і на цей раз будує завод з виробництва синтетичного дизельного палива в Швейцарії. Партнерами німецького автовиробника в цьому проекті виступають енергетична компанія Energiedienst AG і інжірінговая фірма Ineratec. Запланований річний обсяг палива підприємства в Лауфенбурзі – близько 400 тисяч літрів.

Дослідженнями по створенню безпечних для навколишнього середовища палив на основі СО2 Audi займається протягом декількох років і вже є певні напрацювання, в тому числі технології виробництва синтетичного газу, бензину та дизельного палива.

Використання розробленого Audi е-diesel дозволить зробити звичайні двигуни внутрішнього згоряння екологічно чистими. Шляхом електролізу з води отримують водень, потім в ході реакції між воднем і отриманим з атмосфери або біогенних газів діоксиду вуглецю (CO2) утворюються довголанцюгові вуглеводневі сполуки. На останньому етапі процесу вони поділяються на кінцеві продукти: e-diesel й віск, використовувані в інших областях промисловості.

Будівництво заводу в Лауфенбурзі почнеться в наступному році. У тому ж 2018 році підприємство випустить першу партію синтетичного дизельного палива.

Це вже другий експериментальний об'єкт німецького автовиробника. З 2014 року компанія працює над виробництвом синтетичного дизельного палива з корпорацією Sun Energy, використовуючи при цьому інші технології. Крім того, на власному заводі в Верльте Audi виробляє синтетичний метан для моделей A3 Sportback g-tron, A4 Avant g-tron і A5 Sportback (можуть працювати і на звичайному метані (CNG)) і разом з партнерами вивчає можливість виробництва синтетичного бензину.

G3-tron – це газова версія хетчбека A3 Sportback, представлена ​​Audi в 2013 році. Працює автомобіль на синтетичному метані (e-gas), виробленому з поновлюваних джерел енергії за рахунок електролізу води, і звичайному метані (CNG).

Джерело: Audi

Related