Американські вчені створили вуглецеве волокно з соломи

Американські вчені знайшли новий спосіб виробництва нітрит акрилової кислоти – основного компонента вуглецевого волокна. В якості сировини дослідники з National Renewable Energy Laboratory (Національної лабораторії з вивчення відновлюваної енергії) використовували солому і кукурудзяні стебла.

Ідея вчених з Колорадо полягає у виділенні з рослин сахарози з подальшим отриманням 3-гідроксіпропіоновой кислоти. Шляхом додавання недорого тітаноксіодного каталізатора і аміаку вона перетворюється в акрилонитрил. Як відзначили в лабораторії, реакція не супроводжується виділенням токсичних сполук ціаністого водню і надлишкового тепла.

Вчені вважають, що цю технологію можна використовувати у виробництві автомобілів. Вже зараз з лабораторією співпрацюють кілька компаній, які допоможуть вченим провести велику кількість акрилонітрилу. Потім його перетворять на вуглецеве волокно і планують протестувати в умовах реального автомобільного виробництва.

На даний момент, акрилонитрил виробляють з нафти, ціни на яку на світовому ринку нестабільні. При цьому використовуються дорогі каталізатори, аміак і кисень. Процес супроводжується виділенням великої кількості тепла і токсичних побічних продуктів. На думку вчених з National Renewable Energy Laboratory, розроблена ними методика дозволить зменшити вартість кінцевого продукту і стабілізувати ціни.

Раніше про плани по випуску синтетичного дизельного палива з відновлювальних джерел енергії, води і CO2 заявила Audi. Компанія вже почала будівництво експериментального заводу Швейцарії, який випустить першу партію палива «e-diesel» в цьому році.

Джерело: Motor

Related