Акрилова фарбування автомобіля з лаком і без нього

просто. Навіть з податком боротися легше.

Властивості автомобільної акрилової фарби

В основі цієї фарби лежать акрилові смоли, які мають синтетичне походження. Використовувані смоли мають відмінні експлуатаційні якості. Зокрема, фарби на акриловому сполучному дуже повільно старіють, практично не вигоряють і витримують нагрівання до 180 ° С.

Акрилові смоли термопластичні. Вони інертні до кислот, лугів, воді і спирті. Чи не входять в реакцію з маслами, а також пігментами. Однак деякі смоли розчиняються в уайт-спірит.

Самі по собі акрилові смоли безбарвні. З них виробляють лак, який також є основою для фарби. Змішавши лак з пігментом, отримуємо відмінну фарбу, що утворить після висихання міцну полімерну плівку. Акриловий лак також використовується і в якості основи люмінофорних фарб.

Автомобільні фарби на акрилі представляють собою двокомпонентні склади. Зазвичай затверджувач кладеться в пропорції 1: 4 або близько того. Точна пропорція вказується на упаковці з фарбою. При приготуванні також використовується спеціальний розчинник, який додається в кількості 10-20% від сукупної маси суміші фарби і затверджувача.

Деталі, пофарбовані акриловою фарбою, не вимагають лакування. Але при нанесенні акрилового лаку з’являється ефект глибини, особливо, якщо це 2 або 3 шари. Лаки на основі акрилових смол бувають двох видів жорсткості.

Більш м’який лак має маркування MS. Він легко піддається поліровці, проте його, відповідно, і легше подряпати. Жорсткий лак з маркуванням HS зносостійкішим. Але його накладають в один шар або в півтора шару.

На замітку

твердими або м’якими можуть бути не тільки лаки, а й самі акрилові фарби. Тверді краще, оскільки вони більш стійкі до зносу, хоча і поліруються важче.

Для регулювання консистенції акрилових фарб використовується спеціальний акриловий розчинник. Його також додають, щоб уникнути коагуляції (згущення) фарби до моменту її використання. У процесі висихання акрилової фарби, розчинник повністю випаровується.

При роботі з акрилом краще використовувати розчинники (розчинники), рекомендовані виробником. Найчастіше це склад тієї ж фірми, що відноситься до, так званої системі. У будь-якому випадку розчинник повинен бути сумісний з основою акрилової фарби. Сумісність можна перевірити дослідним шляхом: при змішуванні фарба не повинна згортатися, розшаровуватися і міняти колір.

"

Акрилові фарби швидко сохнуть. Це дозволяє скоротити до мінімуму час малярних робіт. Між нанесеннями базових шарів досить витримають перерву в 5-10 хвилин, і можна наносити новий шар. При нанесенні шарів по сирому, досягається найвища адгезія між ними. Час живучості фарби, змішаної з затверджувачем, вказується на упаковці (зазвичай до 7 годин).

На замітку

При температурі вище 20 ° С різко скорочується час полімеризації акрилової фарби. Якщо у фарбувальній холодніше, то склад довше схоплюється, і ймовірність утворення патьоків зростає.

Безсумнівна перевага акрилових фарб ще й в тому, що їх відтінок набагато менше залежить від товщини базового шару. У інших автомобільних фарб при нерівномірному нанесенні з’являються помітні плями. Акрил же можна наносити, не побоюючись дати де-небудь велику товщину. У той же час не потрібно забувати про податках, які можуть виникнути при переливу.

Акрилові фарби на сьогоднішній день вважаються оптимальними для фарбування кузова автомобіля. Вони мають безліч переваг, що підвищують їх експлуатаційні характеристики.

Технологія фарбування автомобіля акриловою фарбою

Перш за все, фарба розводиться з затверджувачем в пропорціях, зазначених на банку. Якщо потрібно, то додається рідної розчинник. Потім суміш заливається в пульверизатор, після чого відбувається настройка його роботи. Факел відкривається, приблизно, на 80% або на всю (залежить від цілей забарвлення). Тиск повітря робиться 3-4 атмосфери, подача фарби виставляється на середньому рівні (краще потім додати, якщо потрібно). Далі робляться кілька пробних спусків в повітря і можна приступати до фарбування.

На замітку

Важливо розуміти, що при малій подачі фарби її можна додати, в той час як при великій відразу можуть піти патьоки. Звичайно, прибрати патьок на фарбі можна практично будь-який, але все ж приємніше коли патьоків немає.

Вести краскопульт краще справа наліво так, щоб він при кожному заході перекривав попередній шар приблизно наполовину. Таким чином, шар вийде рівномірним. Другий і третій (якщо потрібно) шари кладуться аналогічно. Відстань від сопла до машини має становити 20-40 сантиметрів (залежить від налаштування пульверизатора і типу фарбування).

"

Якість акрилової фарби автомобіля залежить від наступного:

  • досвід. Тільки пробний візит може бути з податком. Однак, на другий-третій раз вже все йде як по маслу.
  • Інструмент – краскопульт бажано мати якісний, так як він добре розпилює фарбу і робить мінімум патьоків.
  • компресор для фарбування автомобіля не обов’язково повинен бути дорогим, головне щоб він забезпечував потрібну кількість повітря.
  • камера. Бажано, щоб камера для фарбування автомобіля була чистою і добре освітленою.
  • якість емалі. Фарба для фарбування авто повинна бути якісною, наприклад, «Mobihel» і обов’язково з актуальних терміном придатності.
  • підготовка. Після обробки грунтовки наждаком Р-360-400, через кілька днів може статися усадка і на фарбі буде видно подряпини. Щоб цього уникнути, потрібно в кінці обробляти грунт наждаком Р-500-600. Це буде більш правильна підготовка авто до фарбування.

Акрилова фарбування автомобіля: як передбачити патьок?

Все просто: патьоки утворюються при великому скупченні фарби на поверхні деталі, але якщо навчитися відчувати шар, то можна уникати патьоків і хвиль. Шагрень говорить про те, буде патьок чи ні, наскільки він готовий зірватися і який в результаті вийде. Шагрень показує, коли є ризик зірватися податком і коли його немає. Просте спостереження з часом перетворюється в навичку.

Справа в тому, що при малій «апельсинової кірки» патьоки не зривати, а ось коли шагрень стає глибокою, то фарба починає текти. Занадто великий шар фарби дає велику апельсинову кірку. Також велика шагрень виходить і в тому випадку, коли не встигає висохнути попередній шар, а вже наноситься новий.

Простота – головна перевага акрилу

Сьогодні на авторинках продається безліч фарб і кожна має свою відмінність. Наприклад, акрил відрізняється вигідною ціною, адже він дешевше ніж, металік, перламутр і тим більше ксералік. Акрил відмінно підходить під класичну заводську забарвлення, в якій немає нічого зайвого – тільки колір і блиск. Класичний вид цінується при продажу авто, адже таке ЛКП найбільше нагадує заводське.

На замітку

Досі фарбування автомобіля акрилом є найбільш затребуваною, хоча її і витісняє однотонна нітроемаль. До речі, завдяки їй легше здійснюється фарбування переходом.

Фарбування автомобіля акриловою фарбою, показана на відео, наблизить вас до певного розуміння технологічних процесів.

Цікаве відео: як фарбувати акриловою фарбою

Related