В Україні почали діяти електронні поліси ОСАГО

В Україні офіційно стартував продаж електронного поліса ОСАЦВ. Починаючи з 7 лютого, власники транспортних засобів зможуть укладати договори внутрішнього автострахування в електронній формі.

Електронний поліс ОСАГО в Україні вводиться в дію Розпорядженням Нацкомфінпослуг «Про затвердження змін до положення про особливості укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який набрав чинності 7 лютого 2018 року.

Паперовий поліс буде діяти паралельно з електронним протягом року. Юридично паперова і електронна версії поліса рівносильні. Право вибору форми договору обов'язкового страхування залишається за клієнтом.

В порівнянні зі звичайним паперовим полісом електронний надає власникам транспортних засобів наступні переваги: ​​

Можливість самостійно укладати договір страхування, через сайт страхової компанії у зручний для себе час. Разом з тим, електронний договір може полягати і з допомогою страхового агента. Електронний договір формується безпосередньо в базі даних МТСБУ (Моторне транспортне страхове бюро України). Таким чином, клієнт уникає ризиків отримати фальшивий або фальсифікований поліс, а інформація про новий договір гарантовано фіксується в централізованій базі даних МТСБУ. Також клієнт отримує підтвердження факту укладення договору страхування на свою електронну пошту у вигляді візуальної форми договору. Можливість здійснювати оплату договору ОСАЦВ з використанням інструментів інтернет-розрахунків без ризику оплатити, але не отримати поліс. Виключається ризик забути, зіпсувати або втратити поліс і необхідність звертатися в страхову компанію з приводу його відновлення. У разі виключення страхової компанії з МТСБУ укладенням договорів ОСАГО припиняється автоматично, що нівелює ризик укладення договору з компанією втратила членство в МТСБУ.

З порядком укладення та використання електронних договорів обов'язкового страхування можна ознайомитися на сайті МТСБУ в розділі: «Для споживачів», «Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників на території України», «Електронний поліс».

Повний список страхових компаній, які є членами МТСБУ, можна подивитися на сайті бюро.

За даними МТСБУ, на даний момент атестацію пройшли близько 20 страхових компаній ОСАГО. У їх числі АХА Страхування, Арсенал Страхування, VUSO, Домінанта, Європейський страховий альянс, ІНГО Україна, PZU Україна, ТАС, УНІКА, УПСК і Юнівес.

Джерело: МТСБУ

Related

JOIN THE DISCUSSION

%d блогерам подобається це: