Топ-менеджера Volkswagen засудили до семи років в'язниці

Колишній топ-менеджер американського офісу Volkswagen Олівера Шмідта визнаний винним в махінаціях з рівнем шкідливих викидів дизельних автомобілів німецького концерну. Американський суд засудив його в семи років тюремного ув'язнення і штрафу 400 тисяч доларів.

Шмідту було пред'явлено звинувачення в 11 кримінальних злочинах, а федеральні прокурори заявили, що він міг би зіткнутися з максимальним терміном до 169 років в'язниці. За словами судді, спотворюючи дані про шкідливі викиди, Шмідт не тільки порушував законодавство США, а й отримав можливість піднятися по кар'єрних сходах, хоча і мав можливість повідомити про махінації з даними про шкідливі викиди.

За свої дії Шмідт отримав максимально можливе покарання. У суді він заявив, що «прийняв неправильне рішення» і розкаюється у скоєному. Після закінчення терміну тюремного ув'язнення він буде депортований з США.

«Дизельний скандал», ключовим винуватцем якого окружний суддя Шон Кокс з Детройта назвав Олівера Шмідта, розгорівся в 2015 році, коли агентство з охорони навколишнього середовища в США викрило Volkswagen в навмисному заниженні даних по рівню шкідливих викидів автомобілів. Звинувачення було пред'явлено восьми чинним і колишнім керівникам компанії. Шість з них залишаються на свободі. Компанія визнала, що використовувала секретне програмне забезпечення, щоб спотворити реальну ситуацію з шкідливими викидами. Volkswagen довелося відкликати 11 мільйонів автомобілів в різних країнах світу, з них 600 тисяч в США. Збитки компанії склали 30 мільярдів доларів. Ще 90 мільярдів доларів може скласти штраф, який Volkswagen доведеться виплатити за приховування реальних даних. У листопаді німецька прокуратура і податкова інспекції запідозрила Volkswagen в завищенні премій топ-менеджерам і ухиленні від сплати податків.

Наслідки «дізельгейта» відчули на собі й інші автовиробники. Регулятори в Сполучених Штатах і Європі розслідують можливі порушення правил викидів дизельного палива усіма компаніями. На цьому тижні німецькі прокурори почали нове розслідування, звинувативши BMW AG в продажу транспортних засоби, викиди яких в сім разів перевищують допустимі норми.

Джерело: Reuters

Related

JOIN THE DISCUSSION

%d блогерам подобається це: